«Лабораторія Касперського» прогнозує локалізацію інтернету у 2014 році

За словами головного антивірусного експерта компанії Олександра Гостєва, деякі відкриття 2013-го змінили сприйняття використання Інтернету та ризиків, пов’язаних із ним.«Особливо сильного удару зазнала довіра користувачів до Всесвітньої мережі в цілому та до окремих інтернет-сервісів зокрема», – каже він.

Олександр Гостев зауважає, що призвели до цього насамперед викривальні дії Едварда Сноудена, поява нових категорій кіберзлочинців та компрометація ряду інтернет-сервісів.

В «Лабораторії Касперського» передбачають, що протягом 2014 року інтернет-ресурси прагнутимуть відновити довіру користувачів та зберегти таємницю приватного життя. Задля цього все частіше використовуватимуться сервіси шифрування інформації. Експерти вважають, що існує загроза для «хмаркових сервісів» та даних, які на них зберігаються.

«Хакерам значно простіше зламати хмарного провайдера та вкрасти чи модифікувати терабайти даних будь-якої компанії аюл декількох компаній відразу», - йдеться в аналізі «Лабораторії Касперського».

Експерти передбачають, що Інтернет у його звичному глобальному розумінні може зникнути взагалі. Натомість з’являться десятки окремих національних мереж із обмеженим доступом до іноземних ресурсів.

В «Лабораторії» підкреслюють, що донедавна мережа була закритою лише у Китаї. Однак вже зараз Росія та ряд інших країн збираються законодавчо обмежити користування іноземними ресурсами. Експерти переконані, що разом із посиленням загроз спроби обмеження Інтернету тільки посилюватимуться. 

comments powered by Disqus