Копії додатку, що «роздягає» людей на фото, вільно доступні у мережі — The Verge

The Verge

Нещодавно світові ЗМІ облетіла новина про створення DeepNude — додатку, який за допомогою штучного інтелекту «роздягає» людей на фото. Невдовзі творці додатку, який набув широкого розголосу, оголосили про його закриття.

Творець додатку заявив, що ймовірність «неправильного використання програмного забезпечення для переслідування і приниження жінок є занадто високою».

Журналісти видання The Verge пишуть, що після закриття додатку все ще доступні численні його копії, які поширюють на форумах і дошках оголошень в інтернеті. The Verge вдалося знайти посилання, які нібито пропонують завантаження DeepNude на різних ресурсах, включаючи телеграм-канали, дошки оголошень, такі як 4chan, відео описи YouTube, і навіть на Microsoft-сховище коду GitHub.

Вони встановили, що додаток продавався на сервері Discord (тепер його видалено) за 20 доларів США. Анонімні продавці сказали, що вони поліпшили стабільність програмного забезпечення, яке було схильне до збоїв, і видалили функцію, яка додавала водяні знаки до підроблених зображень (нібито щоб зупинити їх від використання зловмисниками).

У The Verge не змогли перевірити всі згадані посилання, але перевірили, що кілька копій програм вільно використовуються на форумах, включаючи версію, де були видалені всі водяні знаки. Як і у випадку з будь-яким зміненим вільним програмним забезпеченням, цілком імовірно, що деякі версії були змінені, щоб включити шкідливе програмне забезпечення, тому користувачам рекомендують поставитися до таких додатків з обережністю.

Хоча у додатку-оригіналі фото з «оголеними» людьми мали відверто погану якісь, а ряд користувачів писали, що розчаровані сервісом, це аж ніяк не зменшує потенційного поганого впливу додатку та його копій на життя людей, оскільки жертвами таких глибинних фейків можуть стати друзі, однокласники та навіть члени родини, пише видання.

«DeepNude являє собою гнітючу віху в історії цієї технології, що робить створення неконсистентних ню таким простим, як натискання кнопки. Тепер, коли програмне забезпечення було випущено, його продовжать поширювати і воно розповсюджуватися по всьому Інтернету. Ми вже бачили таку динаміку (поширення — Ред.) вже з глибинними фейками у порно. У таких сайтах, як Pornhub, заявили, що їх приберуть, але все ще легко доступні. Висновок тут очевидний, але його варто повторити: подібні технології нікуди не подінуться. Люди будуть і далі вдосконалювати якість і доступність глибинних фейків, а отримане програмне забезпечення завдасть реальної шкоди життю людей. DeepNude - це лише вершина айсберга», — констатує видання.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Інстаграмі не видалятимуть глибинні фейки з Кардаш’ян та Цукербергом.

comments powered by Disqus