Комітет Європарламенту звинувачує Великобританію у стеженні за громадянами

Едвард Сноуден. wired.com

Комітет громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європейського парламенту представив до ознайомлення  попередній звіт. В ньому жорстко критикуються дії країн-членів ЄС, які порушують права громадян.

Автори звіту стверджують, що як і у США, в деякі європейських державах прослуховуються телефонні розмови та перехоплюються інтернет-повідомлення громадян. Експерти посилаються в тому числі на дані Едварда Сноуден, який розсекречує діяльність американських спецслужб. Він також говорить, що європейські країни також стежать за користувачами і співпрацюють з американською владою.

За словами одного із доповідачів Клода Моро (Claude Moraes), свідчення Сноудена спричинили численні проблеми всередині ЄС. Чимало громадян європейських країн почали замислюватися про масштаби американських програм стеження, цікавитися, чи стосується це їх безпосередньо і чи є подібні системи в Європі.  

Європейські парламентарі звертають увагу на роль Великобританії у здійсненні планів американських спецслужб. У звіті Сполучене Королівство називають пособником США, а британський уряд звинувачують у проведенні тотального стеження за допомогою системи Tempora. Експерти припускають також, що подібні системи можуть використовуватися владою Німеччини та Франції.

Представники Комітету Європейського парламенту рекомендують США та країнам-членам ЄС припинити стеження за користувачами, а Великобританії - дати пояснення щодо цієї конфліктної ситуації. 

comments powered by Disqus