Китайський вірус загрожує сотням тисяч пристроїв Apple

tjournal.ru

Як пише TJournal, дослідники називають вірус із умовною назвою WireLurker («той, що блукає проводами») свідченням нової ери в атаках на операційні системи Apple.

Він вражає як комп’ютери із Mac OS X, так і мобільні пристрої на iOS. WireLurker вже виявили в 467 додатках у китайському магазині нелегальних програм Maiyadi App Store. Зрештою, його ск5ачали щонайменше 356000 разів. Palo Alto Networks припускає, що вірус міг опинитися на пристроях сотень тисяч користувачів.

Дослідники кажуть, що WireLurker є другим в історії вірусом, що може заражати iOS-пристрої через USB-кабель.

Якщо iOS-пристрій підключити через кабель-USB до інфікованого комп'ютера на OS X, вірус встановить на пристрій сторонні програми чи автоматично згенеровані заражені додатки. При цьому для маскування WireLurker свої додатки підписує сертифікатом інших корпорацій.

Про вірус стало відомо 1 червня 2014. Тоді про нього повідомив один із розробників китайської компанії Tencent, виявивши підозрілі процеси на своєму комп'ютері Mac та на iPhone.

Представники Apple заявили, що вже заблокували запуск зазначених у звіті шкідливих додатків. Користувачам порекомендували встановлювати програми із перевірених джерел

comments powered by Disqus