Китайський додаток дозволяє владі шпигувати за громадянами — дослідження

BBC

У китайському безкоштовному освітньому додатку Study the Great Nation виявили приховані елементи, які могли б допомогти моніторити його використання та копіювати дані користувачів.

Про це у коментарі BBC зазначили експерти з безпеки зв’язку Cure 53.

Додаток надає уряду доступ «суперкористувача», повідомили виданню. Тим часом китайський уряд заперечив, щоб програма мала функції моніторингу, про які заявили фахівці з кібербезпеки.

Додаток Study the Great Nation, випущений у лютому цього року, став найбільш завантаженою безкоштовною програмою в Китаї. Завантажувати його переконувала китайська влада. Додаток акцентуєтсья на новинах про главу держави та заохочує людей заробляти бали, читаючи статті, коментуючи їх та граючи у вікторини про Китай та його лідера Сі Цзіньпіна.

Окрім того, використання додатку є обов'язковим серед посадових осіб партії та державних службовців.

Починаючи з цього місяця, місцеві журналісти мають пройти тест на знання біографії президента. Ця інформація активно поширюється через додаток Study the Great Nation. Проходження тесту є вимогою для отримання прес-карти, яка дозволяє їм виконувати свою роботу.

Німецька компанія з кібербезпеки Cure 53 дослідила версію додатку для Android і заявила, що знайшла в ньому багато недокументованих та прихованих функцій.

«Очевидно, що досліджувана програма здатна збирати та керувати великою кількістю дуже конкретних даних»,—  йдеться у звіті Cure 53.

Додаток містить код, що нагадує задні двері будівлі, який здатний виконувати команди «суперкористувача», пояснюють автори дослідження. У Cure 53 заявили, що «не мають жодних доказів» того, що цей доступ використовують на високому рівні у Китаї. Та додали: незрозуміло, чому навчальному додатку потрібен такий доступ до телефону.

Уряд Китаю заперечив, щоб програма працювала так, як про це пишуть у звіті. Але у посольстві Китаю в Лондоні не відповіли на запит BBC про коментар щодо звіту.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Китаї заблокували найбільший веб-сервіс для програмістів — GitHub.

А тим часом джерела The Guardian повідомили, що модератори TikTok блокують контент про ЛГБТ.

Фото: Getty Images

comments powered by Disqus