Кіберполіція затримала шахраїв, які вкрали у користувачів 1,5 млн грн

Кіберполіція викрила шахраїв, які вкрали з банківських рахунків українців 1,5 млн гривень. Відповідне повідомлення з’явилося на сайті Кіберполіції України.

Працівниками служби було встановлено, що до складу групи входило четверо мешканців Кривого Рогу. 40-річна жінка створила злочинну схему і координувала дії виконавців. Серед постраждалих опинилися вчителі, медпрацівники та різноробочі - в схемах використовувалися саме їх зарплатні картки.

Повідомляється, що всі факти викрадення зловмисниками коштів пов'язані з деактивацією роботи SIM-карти фінансового номера клієнтів банку (номер, який прив'язують до банківського рахунку для перевірки і проведення операцій). Персональні дані громадян для створення дубліката SIM-карти зловмисники брали з соціальних мереж.

Маючи необхідну інформацію, спільники створювали дублікати, за допомогою яких отримували доступ до банківських рахунків потерпілих. А система віддаленого управління рахунками надавала їм дозвіл на проведення банківських операцій без відома власників.

Більшу частину отриманих грошей зловмисники програвали в різних онлайн-казино і на спортивних ставках. Поліцейські провели в квартирі учасників групи і їх автомобілях вісім санкціонованих обшуків. Були вилучені комп'ютерна техніка, мобільні телефони, понад тисячу дублікатів SIM-карт, близько сотні банківських карток, зброю і чорнові записи.

Слідчі кваліфікували випадок згідно з 4 частині ст. 185 (крадіжка) КК України. Двох підозрюваних затримали за статтею 208 КПК України. Їм призначили запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. Зараз вирішується питання про оголошення підозри їх спільникам.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк розповів «Детектору Медіа», як систему e-Health захищають від кібератак.

comments powered by Disqus