Хакерський слід в атаках на структури НАТО веде до Росії

vpk.name

Як повідомляє The Wall Street Journal, походження атак на американські системи з метою отримання військових таємниць – російське. Компанія FireEye виявила складну кіберзброю, здатну уникати виявлення та передаватися між комп’ютерами, відрізаними від інтернету.  

Нове дослідження є одним із чотирьох нещодавніх звітів компаній із кібербезпеки, які також підкріплюються висновками Google та американської розвідки. У них йдеться про спонсорування Росією хакерських кампаній у 2007 році. Її цілями були НАТО, уряди сусідів РФ та американські військові підрядники – корпорації Science Applications International,  Academi LLC (раніше відома як Blackwater).

Як з’ясували експерти FireEye, шпигунський інструмент був запрограмований на російськомовних машинах і створювався впродовж робочих годин за московським часом.

На думку фахівців, кібершпишунство було «спонсороване урядом, а конкретніше – урядом, що базується у Москві».

Дослідники припускають, що хакери впроваджують шкідливе програмне забезпечення винятково в інтересах Росії. Йдеться про урядові мережі в країнах Кавказу, Східної Європи, американських військових підрядників та НАТО. На підтвердження цього FireEye, зокрема, знайшли добре продуманий шахрайський електронний лист до грузинського журналіста, який нібито надійшов від редактора журналу.

 

comments powered by Disqus