Хакери зламали відомі Twitter-акаунти та поширили в них промову турецького президента

The Guardian

На сторінках зловмисники розмістили твіти турецькою мовою, в яких частково процитували промову президента Туреччини Реджепа Ердогана. Вони також використали в публікаціях свастики та хештеги #NaziGermany (Нацистська Німеччина), #NaziNetherlands (Нацистські  Нідерланди) та see you on #April16th (побачимося 16 квітня) - в цей день у Туреччині відбудеться референдум щодо внесення правок до Конституції, які розширять повноваження президента. Також хакери писали повідомлення із хештегом A little # OTTOMAN SLAP for you – «невеликий ляпас від османів» (основне населення Османської імперії, яка існувала в 1299-1923 рр.) .  

Всі зламані профілі були атаковані через популярну аналітичну службу Twitter Counter, повідомляє The Guardian.  Раніше в листопаді 2016 року цей сервіс вже атакували хакери, тоді вони отримали контроль над акаунтами Playstation, The New Yorker та Viacom у Twitter.

Раніше Комітет захисту журналістів заявив про те, що репресії, які відбуваються в Туреччині після невдалого перевороту в липні, збільшили число ув’язнених журналістів у всьому світі до рекордної кількості від часу початку спостережень у 1990 році.

Згідно зі звітом «Репортерів без кордонів», на Туреччину та Китай припадає більше 60 відсотків усіх ув'язнених журналістів у світі. Зокрема в Туреччині за ґратами перебуває більше ста журналістів. Фахівці організації встановили, що у 41 випадку є прямий зв'язок між ув'язненням та професійною діяльністю.   

comments powered by Disqus