Хакери з КНДР продовжують атакувати інші країни – США

marketwatch.com

Про це йдеться у доповіді.

Аналітики Міністерства внутрішньої безпеки США спільно з Федеральним бюро розслідувань (ФБР) виявили використовуваний офіційними органами КНДР комп’ютерний вірус, що атакує окремі комп’ютери і цілі мережі. Вірус назвали TYPEFRAME й зарахували його до спектру підривних північнокорейських операцій у кіберпросторі, відомого у США як «Прихована кобра».

«Мета цього сповіщення – дати розробникам антивірусів можливість виявити і зменшити небезпеку, яку несуть з собою заходи, здійснювані КНДР у кіберпросторі», – повідомили в відомстві.

Як повідомляє «Радіо Свобода», за минулий рік у США випустили в цілому 22 попередження про операції північнокорейських хакерів. Востаннє таке застереження про групу кіберпіратів, відому як Reaper, відомство оприлюдмило в лютому.

Нагадаємо, в минулому році радник президента США з питань безпеки Томас Боссерт (Thomas P. Bossert) звинуватив у поширенні потужного комп'ютерного вірусу-здирника WannaCry владу КНДР. Вірус почав поширюватися світом 12 травня. Він блокує комп'ютер і вимагає 300 доларів за розблокування. Вразливими до вірусу виявилися пристрої, які працюють під операційною системою Windows.

Аналітики компанії KnowBe4, яка спеціалізується на захисті від кібератак, оцінюють збиток від віруса-шифрувальника WannaCry в мільярд доларів.

Раніше американська розвідка припускала, що творці вірусу WannaCry є вихідцями з південноазіатських країн. КНДР ці підозри спростовує.

comments powered by Disqus