Хакери виклали в мережу дані 257 тис. користувачів Facebook. Найбільше акаунтів з України

unsplash.com

Як пише BBC, для збору даних хакери використовували шкідливе розширення для браузерів.

Повідомлення про продаж інформації з’явилася на форумі Blackhatworld від користувача з ніком FBSaler. «Ми продаємо персональну інформацію користувачів Facebook. Наша база включає 120 мільйонів акаунтів, з можливістю вибірки по конкретних країнах. Вартість одного профайла становить 10 центів», — написав він.

Користувач додав посилання на сайт Fbserver, на якому для прикладу була викладена частина інформації. Цей сайт двічі перезапускався, а останнє «дзеркало» мало назву Socialser21. Там були дані 257 тис. користувачів, у 81 тис. акантів доступні навіть особисті повідомлення.

Скриншот з сайту Fbserver. Джерело: ВВС

Серед викладених даних найбільше представлена Україна — 47 тисяч користувачів. Про це розповідає Річард Голд, представник британської компанії Digital Shadows, яка аналізувала злитий архів. З Росії — 12 тисяч юзерів. Всього на сайті було представлено майже 200 країн. У вибірці є акаунти з Великобританії, США, Бразилії та інших пострадянських країн.

ВВС зв’язалася з декількома людьми, дані яких виклали в мережу. Вони підтвердили їхню достовірність. Схожий експеримент проводило і японське агентства Kyodo — результати були такі ж.

Також ВВС знайшла ознаки того, що до запуску порталу і злому могли мати стосунок люди, пов'язані з Росією. Мовник дійшов висновку, що новий витік не пов’язаний з Cambridge Analytica та нещодавнім скандалом, коли до даних користувачів могли отримати доступ через функцію «переглянути сторінку як».

Нещодавно «Детектор медіа» писав, що Британія оштрафувала Facebook на півмільйона фунтів через витік даних Cambridge Analytica.

comments powered by Disqus