Ізраїльські спецслужби виявили, що дані розвідки США вкрали через «Антивірус Касперського» – ЗМІ

www.svoboda.org

Про це пише The New York Times з посиланням на власні джерела.

Ізраїль повідомив про знахідку США й начебто саме після цього було заборонено використання продуктів російської ІТ-компанії в американських державних структурах. Нагадаємо, про заборону оголосили 13 вересня.

За даними джерел видання The Washington Post, у внутрішню мережу Kaspersky Lab хакери, які працюють на уряд Ізраїлю, проникли в 2015 році. Вони знайшли там «шпигунське програмне забезпечення», створене спеціально для пошуку секретних даних АНБ.

Видання стверджує, що доступ до даних було отримано через домашній комп'ютер одного зі співробітників АНБ, якого в 2015 році звільнили.

Як повідомляє Meduza з посиланням на джерела The Wall Street Journal, в «Антивірус Касперського» додали спеціальну функцію пошуку секретних документів американського уряду за наказом російської влади. Антивірус начебто шукав файли за словосполученням «цілком таємно» (top secret) на комп'ютерах, де він був встановлений. Співрозмовники видання також повідомили, що окрім цього в пошукові запити додавали кодові назви секретних програм США. Вони стверджують також, що без сприяння самої Kaspersky Lab такі дії були б неможливі.

Зі скількох комп'ютерів представників американського уряду могли бути отримані секретні дані наразі невідомо. За повідомленням NYT, антивірусом корисувалися два десятки урядових підрозділів США, зокрема Державний департамент, Міністерство оборони, Міністерство енергетики, Міністерство юстиції, армія, флот та військово-повітряні сили.

Натомість Kaspersky Lab неодноразово заявляла, що «ніколи не допомагала і ніколи не буде допомагати жодному уряду в світі в спробах кібершпіонажу».

Спецслужби США почали вивчати використання продуктів Kaspersky Lab у травні цього року.

На початку липня стало відомо, що у США компанію підозрюють у зв'язках з російською владою і спецслужбами. Аби розвіяти ці підозри, генеральний директор Kaspersky Lab Євген Касперський заявив, що готовий надати американській владі вихідний код своїх програм. 

У вересні найбільша американська мережа магазинів споживчої електроніки Best Buy оголосила про зняття з продажів «Антивірусу Касперського» через підозри про зв'язки Kaspersky Lab з російськими спецслужбами.

Євген Касперський – інженер-математик, який закінчив технічний факультет Вищої школи КДБ (зараз цей виш називається Інститут криптографії, зв’язку та інформатики Академії ФСБ Росії). У 1997 році створив власну компанію, а в 2000 – продукт «Антивірус Касперського». Наразі продукцією Kaspersky Lab користується понад 400 млн користувачів, а офіси компанії розташовані в 32 країнах світу, зокрема й в США.

comments powered by Disqus