ФБР звинуватили у зламі анонімної інтернет-мережі Tor

media.vocativ.com

Про це повідомляє Meduza.

За словами пана Дінглдіна, Університет Карнегі-Меллон отримав від ФБР за виконання цього замовлення мільйон доларів. В університеті, в свою чергу, цю інформацію не підтвердили.

Атака на Tor проводилась близько півроку - з лютого по липень 2014 року. Як повідомив директор інтернет-мережі, у результаті незаконного втручання зловмисникам вдалося отримати інформацію про користувачів включно з тими, хто не порушував законодавство.

Про те, що ФБР вдалося ідентифікувати деяких користувачів, йдеться й у матеріалах справи Silk Road 2 - магазину, де можна було вільно придбати наркотики. У них також згадується про участь певного університету у зламі мережі Tor. Однак назва університету в матеріалах справи Silk Road 2 не вказана.

Нагадуємо, що Tor - це сервіс для анонімного доступу в мережу Інтернет з метою уникнення блокувань. У Росії завдяки Tor можна зайти на будь-який заблокований ресурс, водночас такі країни як Китай чи Білорусія всіляко намагаються блокувати Tor.

Безуспішно зламати Tor намагалися у МЗС Росії у вересні, писав MediaSapiens.

Робота Tor базується на принципі підключення до того чи іншого ресурсу через ланцюг проміжних серверів. Це і забезпечує анонімність користувача, оскільки робить неможливим визначення його IP-адреси та фактичного місцерозташування. Завдяки анонімності підключення Tor користується популярністю у тому числі й серед інтернет-активістів, які побоюються переслідування з боку держави.

comments powered by Disqus