ФБР проведе масштабне розслідування щодо інформаторів WikiLeaks

Carolyn Kaster/AP, The Washington Post

Про це повідомляє The Washington Post. Зараз спецслужби намагаються оцінити шкоду від вже здійснених та майбутніх публікацій, анонсованих WikiLeaks. Нещодавно портал опублікував нову серію секретних документів з бази даних ЦРУ, згідно з якими американська розвідка використовувала консульство США у Франкфурті в якості віддаленої бази для хакерського злому. Також оприлюднені документи свідчать про програму стеження в смартфонах iPhone, операційних системах Android і Windows.

Справжність матеріалів, оприлюднених WikiLeaks, підтвердив колишній співробітник Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден. Втім, Центральне розвідувальне управління США заявило, що не має жодних коментарів щодо справжність документів або щодо статусу будь-якого розслідування джерел, звідки ці документи з’явилися. Після публікації прокуратура Німеччини заявила про початок перевірки даних WikiLeaks про хакерську базі у Франкфурті.

Нагадаємо, президент США Барак Обама 17 січня підписав рішення про скорочення терміну тюремного ув'язнення для інформаторки WikiLeaks Челсі Меннінг. Раніше засновник проекту WikiLeaks Джуліан Ассанж пообіцяв приїхати в США, якщо Челсі Меннінг помилують.  Втім, адвокати Ассанжа заявили, що їх підзахисний говорив про негайне звільнення Меннінг, а не про скорочення тюремного терміну, тому Ассанж не буде здаватися владі США .

comments powered by Disqus