Експерти з кібербезпеки стурбовані шпигунським вірусом Regin

Експерти з кібербезпеки стурбовані шпигунським вірусом Regin

17:05,
24 Листопада 2014
1846

Експерти з кібербезпеки стурбовані шпигунським вірусом Regin

17:05,
24 Листопада 2014
1846
Експерти з кібербезпеки стурбовані шпигунським вірусом Regin
Експерти з кібербезпеки стурбовані шпигунським вірусом Regin
Антивірусні компанії Symantec та Kaspersky заявляють, що найбільше жертв вірусу – у Росії, Ірландії, Ірані, Мексиці та Саудівській Аравії.

Як повідомляє ВВС, комп'ютерний шпигунський вірус Regin може відновлювати видалені файли та робити скріншоти сторінок.

Ймовірно, серед жертв шкідливої програми є російські телекомунікаційні компанії.

Експерти називають вірус «одним із найбільш досконалих» і  вважають, що його могли створити у державних лабораторіях.

«Схоже, він був створений однією із західних спецслужб. Ми доходимо до цього висновку на підставі рівня технічних знань і навичок та кількості часу, що знадобився для його створення», - заявила ВВС Шан Джон, співробітниця відділу стратегічних розробок Symantec.

Інший, анонімний, співробітник служб безпеки повідомив Financial Times, що із висновком про походження шкідливої програми поспішати не варто. За його словами, не обов’язково вірус не походить із тієї країни, де його найчастіше виявляють. Співрозмовник FT вважає, що деякі держави та спецслужби цілком можуть використовувати такі програми на своїй території.

Розробники антивірусу Norton кажуть, що вірус Regin використовували щонайменше впродовж шести років. Таким чином шпигували за різними організаціями, бізнес-структурами та приватними особами.

За словами фахівців, вірус Regin схожий хіба що на комп'ютерного черв'яка Stuxnet, що вражав іранські ядерні підприємства з 2010 року. Влада Ірану звинувачувала у цьому Ізраїль та США.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
moore-law.co.uk
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду