Едварда Сноудена нагородять премією Ріденаура

securityaffairs.co

Журі відзначило їх за «викриття неконституційного масового збору інформації Агенством національної безпеки про спілкування мільйонів жителів США», йдеться на офіційному сайті премії.

«Безсумнівно, ми знали, що беремося за щось контроверсійне,  – сказала одна із членів журі Даніела Браян (Danielle Brian). – Ми усвідомлювали, що стільки всього досі незрозуміло, ми не знали всієї історії».

Але разом з тим вона підкреслила: це не применшує того факту, що повідомлення про стеження АНБ мало надзвичайний вплив на суспільні дебати та спровокувало обговорення можливих змін на рівні Конгресу та Білого дому.

Нагороду заснували Інститут нації (the Nation Institute) та Фундація Фертела (the Fertel Foundation). Премію назвали на честь журналіста Рональда Ріденаура (Ronald L. Ridenhour), який став відомим завдяки розслідуванням убивств мирних жителів американськими солдатами у В'єтнамі.

Призерів нагороджують у чотирьох номінаціях: «За сміливість», «За повідомлення правди», «Книга року» та «Документальний фільм року».

 

comments powered by Disqus