До зламу серверів Демократичної партії США причетні 6 чиновників РФ — WSJ

© scyther5, Depositphotos

Про це повідомило hromadske.ua з посиланням на The Wall Street Journal.

Газета дізналася про це зі своїх джерел, які вона не називає.

Нагадаємо, у червні минулого року, в розпалі виборчої кампанії в США, хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати електронне листування. Як пише «Дзеркало тижня», у жовтні 2016 року Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес у США.

За даними WSJ, Мінюст США уже зібрав достатньо доказів, аби пред'явити звинувачення шести російським посадовцям у справі про кібератаки.

Обговорення питання про офіційні звинувачення наразі перебуває на ранній стадії. Очікується, що чиновникам оголосять підозру наступного року. За даними газети, про арешт і ув'язнення поки не йдеться.

У разі, якщо російським чиновникам все таки оголосять звинувачення, для них становити проблему виїзд за межі РФ. 

Нагадаємо, кандидатка від Демократичної партії на пост президента США Гілларі Клінтон звинуватила у зламі серверів російські спецслужби.

У липні 2016 року ресурс Wikileaks «злив» майже 19 тисяч листів внутрішньої переписки представників Демократичної партії. Речник виборчої кампанії Гілларі Клінтон Браян Феллон заявив, що Wikileaks допомагає Росії та зливає інформацію, підтримуючи кандидата від республіканців Дональда Трампа. А сама пані Клінтон закликала ФБР опублікувати всі дані про її приватний поштовий сервер. 

У серпні газета The New York Times повідомила, що український хакер Profexer став свідком у справі Федерального бюро розслідувань про кібератаку на сервери Демпартії США. Profexer вирішив сам здатися поліції, після того, як американські спецслужби повідомили про ідентифікацію програми P.A.S. web shell, написаної ним. Саме вона була використана для атаки на сервери Демократичної партії США.

Цього року стало відомо, що ФБР розслідує щонайменше три справи за фактом російських кібератак під час виборів у США. 

 

comments powered by Disqus