Amnesty International розробила додаток для виявлення шпигунських програм на комп’ютерах

resistsurveillance.org, скріншот

Вона має назву Detekt і дає журналістам та правозахисникам можливість сканувати свої комп’ютери на предмет наявності у них відомих програм стеження, повідомляє Time-UA.com з посиланням на Amnesty International.

Програма Detekt стала першим загальнодоступним інструментом, здатним виявляти більшість відомих програм-шпигунів на комп’ютерах.

Додаток був розроблений німецьким фахівцем з інформаційної безпеки Клаудіо Гварнері. Долучилися до проекту також Digitale Gesellschaft, Electronic Frontier Foundation та Privacy International.

«Уряди все частіше використовують небезпечні та складні технології, що дозволяють їм читати приватне листування активістів і журналістів, а також віддалено включати на їхніх комп’ютерах камери або мікрофони, аби таємно записувати їхню діяльність. Вони боягузливо використовують цю технологію, щоб уникнути викриття», - каже голова відділу Amnesty International з питань безпеки, військових та правоохоронних структур Марек Марчіньскій,

Amnesty International, яка належить до коаліції проти поширення незаконних засобів стеження, зауважує, що кількість технологій стеження зростає і деякі з них легко доступні в інтернеті. Більш складні програми розробляють приватні компанії та продають правоохоронним органам та спецслужбам у країнах, де постійно порушуються права людини.

Програма Detekt є безкоштовною та відкритою для завантаження і доступна на сайті resistsurveillance.org.

comments powered by Disqus