Американські спецслужби оприлюднили звіт з доказами кібератак Росії на урядові установи США

rferl.org

У ньому відомства описують багаторівневу кампанію з кібератак, націлених на урядові установи США й організації в галузях енергетики (зокрема ядерної), а також в торгівлі, водопостачання, авіації і на «критично важливі об’єкти».

Для здійснення атак використовувалися шкідливе програмне забезпечення та фішинг. Як наслідок, проросійським кібер-а́кторам вдавалося встановити віддалений доступ до вражених пристроїв та мереж й збирати конфіденційні дані.

Спецслужби вказують, що шкідливі програми були виявлені в системах безпеки декількох компаній з енергетичного і ядерного секторів, але масштабних перебоїв вони не спричинили. Знайдене ними програмне забезпечення має «російський слід».

Відомства також оприлюднили попередження, в якому закликали інші компанії в енерегтичному секторі перевірити свої системи кіберзахисту.  «Поведінка Росії продовжує турбувати нас, і ми продовжуємо протистояти їй доступними нам способами», - йдеться у коментарі спецслужб до звіту.

Водночас Міністерство фінансів США вчора оприлюднило новий пакет санкції. Зокрема під них потрапило російське «Агентство інтернет-досліджень», відоме також як «фабрика тролів». Раніше «фабрика тролів» разом з телеканалом RT згадувалася у відкритій частині доповіді спецслужб США про втручання Росії у вибори американського президента. Сама доповідь була опублікована на початку січня 2017 року.

comments powered by Disqus