Засуджений за вбивство домігся вилучення свого імені з результатів пошуку в інтернеті

Hespress en Français

Як пише The Guardian, відповідне рішення ухвалив Конституційний суд у Карлсруе на користь чоловіка, який отримав довічне покарання за вбивство двох людей у 1982 році.

Чоловік був звільнений із в'язниці у 2002 році та зараз бореться за те, щоб дистанціюватися від повідомлень про цю справу. Це рішення може означати, що видання змушені будуть обмежувати доступ пошукових систем до своїх онлайн-архівів у таких випадках.

Його повне ім’я все ще з'являється в пошуках в інтернеті як частина архівної статті німецького тижневика Der Spiegel.

Позов чоловіка спочатку був відхилений федеральним судом у 2012 році на підставі того, що його право на приватне життя не переважало інтересів суспільства та свободи преси. Але найвищий суд Німеччини відкинув цю первісну ухвалу, тобто його справа тепер повернеться до федеральних судів.

Однак суд також наполягав на тому, що особи не можуть в односторонньому порядку вимагати права на забуття і на його рішення впливає кількість часу, що минув з моменту злочину.

«Право бути забутим» стало предметом тривалої юридичної суперечки щодо Google та ЄС. У 2014 році рішення Європейського суду справедливості примусило пошукові системи виконувати прохання про видалення результатів.

У вересні цього року Google домігся у Європейському суді, щоб «право на забуття» застосовувалося лише до результатів пошуку в Європі.

Раніше MediaSapiens уже писав про протистояння Google та європейського законодавства, яке захищає «право на забуття». Google вказує на те, що видалення з результатів пошуку журналістських матеріалів суперечить законодавству, яке захищає свободу медіа.

 

comments powered by Disqus