YouTube у Twitter поширила чуже відеопривітання з Різдвом, обрізавши згадки про автора

Скриншот з каналу Hevesh5

Як пише The Verge, Лілі Гевеш (Lily Hevesh) професійно займається створенням різних художніх об’єктів із доміно. 23 грудня вона опублікувала на своєму каналі в YouTube відео, де створила різдвяні композиції.

Утім, вже 25 грудня сама відеоплатформа опублікувала в своєму офіційному Twitter-акаунті це відео, обрізавши початок та кінець із пані Гевеш. В описі до відео її авторство теж не було зазначено.

 «Я дуже рада, що моє різдвяне відео вподобали, але я трохи розчарована, що YouTube перезалив його без жодної згадки про мене», — написала Лілі Гевеш у Twitter.

Проблемою може бути і те, що дохід творців контенту, таких як пані Гевеш, залежить від кількості переглядів і підписників. Це дає можливість знаходити спонсорів для своєї діяльності. Якщо YouTube не зазначає її авторство, то автоматично зменшує її можливий дохід.

Але це більше питання етичне, ніж юридичне. Згідно з умовами договорів між YouTube та авторами контенту, які завантажують на його відеоплатформу відео, компанія може використовувати їх у своїх цілях за обмеженою ліцензією.

Вже наступного дня YouTube назвала ситуацію своєю помилкою і зазначила автора в наступному дописі на Twitter.

Нагадаємо, нове відео YouTube Rewind набрало найбільше дизлайків в історії платформи – понад 10 млн. Воно випередило в антирейтингу кліп Джастіна Бібера 2010 року.

comments powered by Disqus