В Австралії хочуть більше регулювати Facebook і Google, бо ті негативно впливають на ЗМІ

tubefilter.com

Як пише The Guardian, відомство вважає, що діяльність Facebook та Google потрібно сильніше регулювання. Нинішні умови ринку, на думку Комісії, надають переваги ІТ-компаніям та послаблюють австралійські ЗМІ.  

Вже зникло більше чверті робочих місць у традиційних медіа, зменшились доходи друкованих видань, а зі 100 доларів реклами в онлайні 47 йде до Google, 21 — до Facebook. За останні три роки ці компанії зайняли 80 % росту ринку цифрової реклами.

Голова Комісії Род Сімс (Rod Sims) наголошує, що ці платформи не створюють свій контент.

«Новини і журналістика відрізняються від інших комерційних сфер, адже вони приносять користь як індивіду, так і суспільству в цілому. Плюралізм редакційних голосів сприяє суспільним інтересам, і ми не повинні бути загнані у ситуацію, коли нам доведеться покладатися на одне чи два джерела новин», — каже він.

Пан Сімс зауважує: на відміну від ЗМІ, в онлайн-платформ майже відсутнє регулювання, а це створює нерівність у секторі. ACCC радить створити новий регуляторний орган, який матиме повноваження вивчати всі аспекти роботи ІТ-компаній, що заробляють в Австралії понад 100 млн доларів.

Комісія також планує актуалізувати програму з підтримки малих та регіональних видань, яка передбачає відшкодування податків за виробництво певних типів новин.

Нагадаємо, раніше «Детектор медіа» писав, що саме уряд Австралії просив Комісію дослідити проблему у секторі. Причиною слугувало занепокоєння про майбутнє журналістики та якості новин на тлі скорочення робочих місць у низці редакцій і зниження прибутковості галузі в цілому.

comments powered by Disqus