Уряд Німеччини вимагає від Facebook пояснень щодо Cambridge Analityca

pixabay.com

Міністерка юстиції Німеччини Катаріна Барлі (Katarina Barley) заявила, що чекає детальних пояснень від менеджерів європейського представництва Facebook, повідомляє DW з посиланням на німецькі медіа.

Пані Барлі вважає неприйнятним, коли користувачів соціальних мереж «просвічують проти їхньої волі». Так само як і протиправний аналіз особистих даних корустивачів, який потім використовується для поширення «ненависті проти політичних супротивників». Такі практики міністерка юстиції ФРН вона називає «загрозою для демократії».

Водночас статс-міністерка у Відомстві федерального канцлера Німеччини  Дороте Бер (Dorothee Bär), котра відповідає за сферу цифрових технологій у німецькому уряді, наголосила на значенні довіри з боку користувачів до інтернет-компаній. «Facebook має нарешті зрозуміти, що найважливіший капітал — не доходи від реклами, а довіра користувачів», — сказала пані Бер.

У німецькому уряду вказали на нові суворіші правила захисту особистих даних громадян у ЄС, що набудуть чинності з травня цього року. Один з пунктів нововведень передбачає штрафи за порушення проти компаній у розмірі до чотирьох відсотків від обсягів світового обігу. Дороте Бер нагадала, що інтернет-компанії, більшість з яких є американськими, тепер вже не зможуть у якості виправдання посилатися на відсутність тих чи інших норм у законодавстві США, де розташовані штаб-квартири самих компаній.

Нагадаємо, британські та американські ЗМІ всередині місяця опублікували розслідування, згідно з якими британська  компанія Cambridge Analytica збирала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про 50 мільйонів профілів користувачів Facebook в США. Аналітична компанія використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу. Facebook заявила, що заблокувала сторінку компанії Cambridge Analytica, а також ще кількох пов’язаних сторінок. У Facebook підкреслюють, що компанія порушила політику платформи.

Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

22 березня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вибачився за витік даних до Cambridge Analytica та розповів, як вдосконалить роботу Facebook, аби подібне не повторилося.

 

comments powered by Disqus