У США виявили, що смартфони BlackBerry модифікувалися для наркоторговців

pixabay.com

Як повідомляє ВВС, Phantom Secure використовувала смартфони канадської компанії BlackBerry й заробила на продажу модифікованих пристроїв десятки мільйонів доларів 

«Phantom Secure призначалася для того, щоб полегшити міжнародний обіг наркотиків у всьому світі, – розповів прокурор Адам Брейвермен (Adam Braverman). – Наркоторговці, зокрема члени [мексиканського] картелю Сіналоа, використовували ці цілком зашифровані пристрої для полегшення їхньої діяльності з обігу наркотиків, щоб уникнути перевірки правоохоронців».

Рhantom Secure продавала модифіковані пристрої за ціною 2-3 тисячі доларів. 

Згідно з документами суду, будь-які перемовини через телефони автоматично направлялися на сервери у Панамі та Гонконзі. Через це правоохоронцям було важко отримати про них дані.

Всього у Phantom Secure модифікували приблизно 20 тисяч мобільних телефонів, якими користуються в усьому світі. Замовлення від нових людей приймалися лише тоді, коли їх рекомендували попередні клієнти.

Рhantom Secure могла навіть видалити ключові функції з пристроїв, щоб заблокувати їх, наприклад, голосовий зв'язок, мікрофон, GPS, камеру, доступ до інтернету та месенджери.

Керівнику компанії Вінсенту Рамосу (Vincent Ramos) та чотирьом його партнерам висунули звинувачення у шахрайстві та змові з метою розповсюдження наркотиків. За такі злочини передбачено довічне ув'язнення.

Із п'яти підприємців тільки пан Рамос зараз знаходиться під вартою.

BBC не вдалося отримати коментар компанії Phantom Secure. Компанія BlackBerry також не відповіла на запит. Слідчі не повідомляють, чи співпрацювала BlackBerry з ними в цій справі.

Пан Брейвермен зазначив, що BlackBerry не єдина компанія, чиї пристрої модифікували для потреб злочинців. ФБР та прокуратура США продовжуватимуть розслідування діяльності цієї та подібних компаній.

Прокурор додав, що хоча практично кожний смартфон на ринку пропонує стійкі до злому види шифрування, керівників Phantom Secure притягнули до відповідальності саме за те, хто був клієнтом компанії.

Нагадаємо, керівники американських спецслужб ЦРУ, АНБ і ФБР радять громадянам відмовитися від користування смартфонами Huawei та ZTE через те, що вони можуть стежити за користувачами.

comments powered by Disqus