У Франції з Google стягнули штраф за порушення «права на забуття»

9to5google.com

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на The Wall Street Journal.

У CNIL – головному регуляторному органі країни у сфері захисту персональних даних, зазначили, що Google порушила припис видаляти інформацію про громадян на їхню вимогу щодо «всіх доменних імен пошуковика, включаючи глобальний домен google.com».

Водночас в Google вже заявили, що оскаржуватимуть рішення регулятора. «Ми не згодні, що у CNIL є повноваження контролювати доступ до контенту людей, які проживають за межами Франції», - зазначили в компанії.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», Google запропонував компроміс, погодившись не демонструвати інформацію для користувачів з тієї країни ЄС, яка подала запит на видалення даних. Тобто якщо француз хоче, аби видалили дані про нього, їх не зможуть бачити користувачі у Франції, проте вони показуватимуться в пошуковій системі в інших країнах.

Французький регулятор назвав такі заходи недостатніми, оскільки існує чимало способів обійти блокування по країні, серед яких – використання віртуальних приватних мереж (VPN).

Францію вважають родоначальницею концепції «права на забуття»: у 2010 році вона ухвалила Хартію про право на забуття – збірку правил, що регулюють відносини держави та інтернет-компаній в області захисту персональних даних громадян. Тоді компанія Microsoft підписала хартію, а Facebook і Google відмовилися.

Нагадаємо, торік у травні Суд ЄС ухвалив рішення, згідно з яким користувачам інтернету треба забезпечити право «бути забутим». Згідно з ним, інтернет-компанії повинні на прохання особи видаляти небажану застарілу інформацію про неї.

У червні Google розпочала видаляти пошукові результати відповідно до цього судового рішення. При цьому лінки видаляли лише на європейські підрозділи Google, а не глобальний ресурс.

comments powered by Disqus