Цукерберг хоче створити окреме вікно у Facebook для якісних новин та платити за них виданням

Facebook

Марк Цукерберг написав у Facebook про свою розмову із Матіасом Дьопфнером (Mathias Döpfner), генеральним директором видавництва Axel Springer.

«Ми говорили про роль якісної журналістики у побудові поінформованої спільноти та принципах, які Facebook має використовувати для створення вікна з новинами, щоб виділити більш якісні повідомлення, включаючи бізнес-модель та екосистему для її підтримки. Ми також обговорили бачення конфіденційності, яке я виклав для майбутнього соціальних мереж, і чотири ідеї щодо регулювання інтернету», — пише Цукерберг.

У відео розмови, що додане до посту, керівник Facebook зазначає, що компанія «потенційно зацікавлена у побудові прямих стосунків з видавцями, щоб їхній контент був доступний на онлайн-платформі».

Він додав, що думає про сплату грошей видавцям за якісний контент. Цукерберг не зазначив, чи планує брати з користувачів кошти за доступ до таких матеріалів. Хоча, як пише видання Recode, посилаючись на власні джерела, вкладка з новинами буде безкоштовною.

Поки що керівник Facebook не впевнений, чи повинна компанія курувати відбір новин для користувачів, або ж дозволити їм обирати самим те, що вони хочуть бачити у вікні з новинами. Менеджери Facebook зараз обговорюють, чи потрібно їм найняти команду редакторів, щоб модерувати такий контент.

У нову вкладку не переведуть усі новини. Вона повинна спростити доступ до них тих користувачів, які використовують Facebook як агрегатор контенту від ЗМІ. Recode пише, що нове вікно може з'явитись наприкінці 2019 року.

Це вже не перші спроби Facebook створити для новин окреме вікно. Восени 2017 року компанія у тестовому режимі в шести країнах прибрала новини з загальної стрічки та розмістили їх у вкладці Explore. Проте експеримент припинили у березні 2018 року.

Раніше «Детектор медіа» писав, що Facebook розробив інструмент детального пояснення принципів відбору постів у стрічках новин користувачів. Натиснувши на три крапки у кутку допису, можна буде дізнатися, чому він з’явився у вашій стрічці.

comments powered by Disqus