Три колишні співробітниці подали на Google до суду через дискримінацію в зарплатах

Thomas Trutschel/Photothek, The Guardian

Три колишні працівниці Google вирішили позиватися до компанії через те, що в Google жінки отримують меншу зарплатню, ніж чоловіки, хоча виконують аналогічну роботу, і з меншою вірогідністю отримують підвищення, повідомляє Associated Press. У позові також йдеться, що він поданий не тільки від імені трьох колишніх співробітниць, а й «всіх жінок, які працювали в Google в Каліфорнії» за останні чотири роки.

Цей позов важливий також з огляду на те, що на початку 2017 року міністерство праці США виявило в Google «систематичну нерівність» в зарплатах чоловіків і жінок практично на всіх позиціях. Компанії усі звинувачення заперечує.

Позивачки працювали в Google в період з 2014-го по 2016-й рік й вирішили звільнитися з компанії через брак кар’єрних можливостей для жінок та сексистську культуру.

Нагадаємо, на початку серпня цього року компанія Google звільнила одного зі своїх інженерів Джеймса Деймора. Він написав та поширив у компанії маніфест, в якому він стверджував існування «біологічних та психологічних відмінностей» між жінками та чоловіками, через що жінки менше працюють в ІТ-індустрії. Інженер порадив керівництву закрити «дискримінаційні» програми з навчання жінок та припинити політику «різноманітності» в компанії. На його думку, це лише шкодить Google.

Згодом прихильники Джеймса Деймора через краудфандингову платформу WeSearchr зібрали на його підтримку 60 тисяч доларів. Звільнений інженер отримав значну підтримку в представників крайніх правих поглядів. Він навіть дав інтерв’ю правому активісту Джеку Пособцю (Jack Posobiec), після якого в інтернеті почалися нападки на тих, хто обурився маніфестом Деймора.

comments powered by Disqus