SpaceX запустила збирача космічного сміття RemoveDebris

The TeCake

Але найцікавіше в останній місії SpaceX- це запуск пристрою RemoveDebris, який призначений для збору космічного сміття. Вага пристрою становить близько 100 кілограмів. Він обладнаний сіткою та гарпуном, за допомогою яких він збиратиме сміття в космосі. RemoveDebris може викинути сітку на відстань близько семи метрів, а гарпун він використовуватиме для того, аби ловити сміття на більш близьких відстанях.

Для випробування збирача будуть використані два невеликих супутника CubeSat. Очікується, що після завершення тестування RemoveDebris, пристрій згорить в атмосфері.

За підрахунками, зараз навколо Землі знаходиться більше 7 500 тонн сміття та неробочого обладнання. Запуск RemoveDebris є однією зі спроб прибрати частину цього сміття.

Нагадаємо, нещодавно компанія SpaceX Ілона Маска розпочала місію із запуску супутників, які роздаватимуть інтернет по всьому світу. Перший аткий супутник був запущений наприкінці лютого цього року. Завершити формування цієї всесвітньої мережі у SpaceX планують до 2024 року.

comments powered by Disqus