Роскомнагляд подав до суду на Telegram

Фото: Bet Noire, huffingtonpost.in

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

У російському регуляторному органі повідомили, що позовна заява подана в зв’язку з виявленням ФСБ Росії невиконання компанією Telegram обов’язку організатора поширення інформації, встановленого пунктом 4.1 статті 10.1 закону «Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації».

За даними російського інформаційного агентства «Інтерфакс», Роскомнагляд подав позов проти месенджера про ненадання ключів шифрування до листування користувачів за запитом Федеральної служби безпеки Росії.

Нагадаємо, раніше «Роскомнагляд» дав месенджеру час до 4 квітня, щоб передати ФСБ ключі шифрування. Засновник Telegram —  росіянин Павло Дуров —  написав у Twitter, що погрози заблокувати месенджер ні до чого не приведуть. «Telegram захищає свободу і конфіденційність», — йдеться у його твіті.

До цього у Верховному суді РФ розглядався позов Telegram до Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Суд постановив, що вимога надати ключі шифрування не порушує законодавство про таємницю листування, тому месенджер повинен передати їх спецслужбі.

У грудні 2017 року Telegram був оштрафований в Росії на 800 тисяч рублів за відмову передати ключі шифрування.

Днями стало відомо, що Іран планує заблокувати Telegram, який користується в країні великою популярністю зокрема й через конфіденційність. Влада країни хоче замінити його місцевим сервісом до кінця квітня 2018 року.

comments powered by Disqus