Працівники Google вимагають від компанії відмовитися від цензурованої версії Dragonfly

Лист підписали 1400 співробітників Google. У ньому вони вказують на те, що Dragonfly допоможе китайському уряду контролювати активність людей в мережі, поширювати пропагандистські та дезінформаційні кампанії та цензурувати контент. Заклик відмовитися від Dragonfly підтримала й міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

«Ми одні з тисяч співробітників, які піднімали нашу стурбованість протягом останніх місяців. Міжнародні правозахисні організації та журналісти-розслідувачі також піднімали це тривожне питання, підкреслюючи серйозні проблеми в галузі прав людини та неодноразово закликаючи Google скасувати проект. Поки що реакція нашого керівництва була незадовільною», - йдеться в листі.

Dragonfly дозволить китайській компанії, яка співпрацює з Google, серед іншого отримати доступ до історії пошуку користувачів, використовуючи для запиту їх телефонні номери.

Раніше співробітники Google опублікували інший відкритий лист, в якому вимагали від керівництва розсекретити роботу над Dragonfly та припинити роботу над ним. До цього працівникам компанії вдалося змусити Google закрити проект Maven з розробки штучного інтелекту для бойових безпілотників Maven на замолення Міністерства оборони США.

Відмовитися від Dragonfly компанію закликав й Білий дім. Нагадаємо, про роботу над Dragonfly стало відомо у серпні цього року.

comments powered by Disqus