Перед проміжними виборами в США Facebook видалила 115 акаунтів тролів з РФ

marketingland.com

Компанія Facebook заблокувала 115 підозрілих профілів у однойменній соцмережі та Instagram, повідомило видання The New York Times.

Інформацію про ці акаунти Facebook отримала від правоохоронних органів. Компанія вперше публічно визнала, що вдалася до певних дій, базуючись на інформації, отриманій від державних органів.

ФБР США і Facebook випустили заяви, в яких вони пообіцяли продовжувати співпрацювати, щоб зупинити іноземне втручання в американські вибори.

«Американці повинні усвідомлювати, що іноземні актори – і зокрема Росія – продовжують намагатися вплинути на суспільні настрої та уявлення виборців. – Йдеться в спільній заяві ФБР та кількох інших федеральних агентств. – Сполучені Штати не будуть миритися з іноземним втручанням на наші вибори з боку Росії, Китаю, Ірану та інших країн».

Видання відзначає, що платформа продовжує бути полем бою для зловмисників, які прагнуть поширювати дезінформацію на максимально широку аудиторію. Тролі поширювали контент попри заяву гендиректора Марка Цукерберга про готовність компанії дати їм відсіч перед виборами 6 листопада.

«Це актуальне нагадування про те, що ці погані актори не здаються, й тому так важливо, щоб ми разом  з урядом США та іншими технологічними компаніями працювали на випередження», – заявив голова політики з кібербезпеки Facebook Натаніель Глейчер. 

Видалені акаунти пов'язані з веб-сайтом, який як повідомлялося, належить «Агентству інтернет-досліджень». Компанія видалила 30 профілів у Facebook та 85 – в Instagram. «Майже всі сторінки Facebook, пов'язані з цими обліковими записами, велися французькою або російською мовами, тоді як профілі в Instagram здебільшого були англійською мовою, деякі з них стосувалися знаменитостей, а інші – політичних дебатів», – розповів пан Глейчер.

Як повідомлялося, 19 жовтня міністерство юстиції США заявило, що викрив ще одну спробу російської держави втрутитися в проміжні вибори в США. Йшлося про діяльність  громадянки РФ Олени Хусяйнової, яка оперувала мультимільйонним бюджетом, щоб сіяти розбрат напередодні голосування 6 листопада. Громадянка Росії купувала веб-сайти та рекламні оголошення в Facebook і Instagram, спрямовані на поширення матеріалів, які розколюють суспільство. 

Російське «Федеральне агентство новин» (ФАН) заявило, що пані Хусяйнова працює в них головним бухгалтером. Російські та іноземні ЗМІ пов'язують ФАН, як і фабрику тролів під офіційною назвою «Агентство інтернет-досліджень», з наближеним до Володимира Путіна бізнесменом Євгеном Пригожиним. США внесла Пригожина в санкційний список через причетність до війни в Україні в грудні 2016 року.

Нагадаємо, у жовтні компанія Twitter опублікувала базу з майже 4 тисяч акаунтів російських «тролів», які поширювали контент починаючи з 2009 року.

Ця соцмережа запустила спеціальну сторінку до проміжних виборів у США. За задумом, там користувачі повинні були читати релевантні новини та пости про вибори. Однак журналісти BuzzFeed News проаналізували контент, який публікується на сторінці, й знайшли на ній коментарі від ботів та тролів, а також новини з теоріями змови та гіперболізованими клікбейтними заголовками. 

comments powered by Disqus