На зміну традиційному Інтернету може з’явитися безкоштовний Outernet

Outernet використовуватиме мережу маленьких супутників для передачі вибраних інтернет-даних (аудіо, відео, текстів та додатків) на будь-який пристрій Земної кулі, що підтримує Wi-Fi. Користування новими можливостями буде повністю безкоштовним.

В організації Media Development Investment Fund цей проект називають «передавачем світового масштабу». Автором ідеї Outernet є директор MDIF з інновацій Сайєд Карім (Syed Karim).

«Ми щасливі створювати такий революційний проект, – сказав виконавчий директор MDIF Харлан Мандел (Harlan Mandel). – Outernet уникатиме цензури, гарантуватиме приватність та пропонуватиме доступ до інформації по всьому світу для кожного, включаючи тих, хто сьогодні перебуває поза географічною досяжністю Інтернету або не може собі цього дозволити».

«Outernet є сучасною версією короткохвильового радіо, – каже Сайєд Карім. – Він використовує передові технології для передачі глибоких соціальних проблем. Оскільки світ прямує до глобальної економіки знання, понад 3 мільярди людей залишаються осторонь через вартість, географію чи юрисдикцію. Outernet збільшить можливості доступу до цифрових новин та освіти для кожного».

В MDIF стверджують, що Outernet створить систему гуманітарної комунікації, допоможе передавати дані під час надзвичайних ситуацій.

Згідно з описом проекту на офіційному сайті, тестові випробовування  Outernet мають відбутися вже у червні 2014 року.

comments powered by Disqus