У Facebook і Google вкрали $122 млн через фіктивного постачальника обладнання

Reuters

Як пише Reuters, Евальдас Рімасаускас (Evaldas Rimasauskas) був екстрадований до США з Литви у 2017 році. Американські прокурори обвинувачують його у махінаціях на суму у 122 млн доларів.

Основою схеми стала компанія, яку він зареєстрував в Латвії. Її назва відповідала назві виробника обладнання з Азії. Використовуючи схожість імен, Рімасаускас переконав працівників компаній Facebook і Google в тому, що саме його компанія є їхнім підрядником.

Для цього шахрай, зокрема, підробив адресу електронної пошти, сфабрикував контракти, рахунки і листування зі співробітниками корпорацій. Чоловік також використовував документи, завірені підробленими печатками організацій.

Після успішного отримання коштів Рімасаускас пересилав їх на рахунки в різних країнах, аби приховати грошовий слід. За даними Reuters, таким способом шахрай отримав 23 мільйони доларів від Google і майже 100 мільйонів доларів від Facebook.

У звіті Мін'юсту США не розкрили назви постраждалих компаній, проте в Google підтвердили виданню Bleeping Computer, що стали жертвою схеми Рімасаускаса. Представники компанії відзначили, що знайшли шахрайство і повідомили про нього владі.

20 березня Рімасаускас визнав провину щодо одного з випадків шахрайства. Максимальне покарання за порушення — до 30 років ув’язнення. Суд має винести вирок у справі 24 липня 2019 року.

Федеральне бюро розслідувань США повідоляє, що сума збитків з 2013 по 2017 від подібних шахрайських схем складає більше $3 млрд.

Нагадаємо, нещодавно Єврокомісія оштрафувала Google на 1,5 млрд євро за порушення правил конкуренції в рекламі.

comments powered by Disqus