Картину, яку створив штучний інтелект, продали на аукціоні за 432 тисячі доларів

CNBC

Картину створило творче об’єднання з Франції під назвою Obvious, пише The Verge. Головна несподіванка аукціону полягає в тому, що за оцінками Christie's твір мав би продатися за суму від 7 до 10 тисяч доларів. Але під час торгів вона несподівано зросла до  432 тисяч доларів.

В Obvious створили цілу серію портретів за допомогою штучного інтелекту, яка називається «Сім'я Беламі». В самій назві зашифрована гра слів — «bel ami», що означає «любий друг». Приблизно так в англійській мові звучить і прізвище дослідника Іана Гудфеллоу (Ian Goodfellow, «good fellow» —  «хороший хлопець»). Гудфеллоу в 2014 році винайшов нейромережі GAN (Generative Adversarial Networks), які здатні самостійно вчитися й можуть генерувати зображення.

Портрет, який продали на аукціоні Christie's, називається «Портрет Едмона Беламі». На ньому зображений наймолодший член вигаданої родини Беламі.

Раніше журнал Bloomberg Businessweek випустив номер з обкладинкою, яку намалював штучний інтелект. А команда дослідників з США навчила штучний інтелект створювати картини у власному стилі, які глядачі не змогли відрізнити від полотен художників-людей. 

Водночас дослідники з Массачусетського технологічного інституту та Катарського науково-дослідного інституту розробили новий спосіб відстежувати фейкові новини в мережі за допомогою AI. 

comments powered by Disqus