Італійське міністерство спростувало інформацію про заборону для Huawei та ZTE розгортати 5G

pocketnow.com

Про це «Детектору медіа» повідомив Антикризовий прес-офіс Huawei в Україні.

На офіційному сайті міністерства з’явилась інформація про те, що поки не виявлено критичних загроз від китайських компаній Huawei та ZTE, тому італійський уряд не блокуватиме їхню участь у розбудові мереж 5G.

«Національна безпека є пріоритетом для Міністерства, і в разі виникнення критичних питань — яких зараз не виявлено, — ми приймемо відповідні ініціативи», — пише відомство.

Раніше італійське видання La Stampa з посланням на власні джерела у міністерствах повідомляло, що італійський уряд схиляється до заборони для Huawei та ZTE розгортати в країні 5G. Для цього влада начебто планувала використати так звану «золоту силу», яка дозволяє вийти з вже підписаних контрактів без сплати штрафу.

Утім сьогодні (8 лютого) ЗМІ опублікувало спростування від міністерства. «Італія, майже унікальний випадок серед великих західних держав, бо залишається на боці китайських компаній», — пише La Stampa.

Нагадаємо, нещодавно у Чехії уряд попросив 160 компаній оцінити ризики через використання техніки і програм китайських ІТ-компаній Huawei і ZTE. А канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала, що китайські компанії зможуть брати участь у розгортанні 5G в країні, коли нададуть гарантії того, що вони не передаватимуть дані до Китаю.

США також розглядає питання щодо заборони використання китайських технологій для розгортання 5G у країні. Штати закликали і своїх союзників відмовитися від цього. У лютому 2018 року керівники трьох американських спецслужб ЦРУ, АНБ і ФБР вважають, що смартфони Huawei та ZTE можуть стежити за користувачами.

comments powered by Disqus