Ілон Маск починає запуск 4425 супутників для роздачі інтернету на всю Землю

Ілон Маск, Codeguida

Space X Ілона Маска планує вивести на орбіту 4425 спеціальних супутників, які будуть роздавати інтернет. Віце-президент компанії Патрісія Купер розповіла, що перший тестовий запуск прототипів цих апаратів відбудеться вже в цьому році, а на початку 2018 року в космос вирушить ще один екземпляр. Якщо ці випробування пройдуть успішно, то в 2019 році на орбіту запустять повнофункціональні космічні апарати, які почнуть формувати мережу для роздачі інтернету по всій Землі.

Завершити формування мережі з усіх 4425 супутників і вивести їх на повну потужність планують до 2024 року. Також знадобляться наземні станції управління для обслуговування цієї мережі. Навіть про приблизну вартість проекту в Space X поки що не говорять, проте вже зараз сподіваються, що щорічний операційний прибуток після 2024 року становитиме $15-20 млрд. 

Варто зауважити, що на даний момент в космосі знаходяться трохи менше 1,5 тис. супутників. Тобто Space X всього за п'ять років планує запустити втричі більше, ніж відправило в космос все людство.

Компанія Ілона Маска SpaceX подала заявку до Федеральної комісії зі зв’язку США про запуск орбітального угрупування супутників для роздачі інтернету у листопаді минулого року.
comments powered by Disqus