Google знайшла на своїх платформах підозрілу російську рекламу – Washington Post
Google знайшла на своїх платформах підозрілу російську рекламу – Washington Post
Про це повідомило американське видання Washington Post з посиланням на джерела, наближені до внутрішнього розслідування компанії з цього приводу.
Офіційні результати розслідування ще не оголошувалися.
Джерела видання стверджують, що реклама купувалася на платформах Google Search, YouTube, Gmail, а також через рекламну мережу DoubleClick, яка належить Google. За інформацією джерел, загальна сума реклами становить щонайменше 100 тисяч доларів. Це стільки ж, скільки офіційно визнала компанія Facebook.
Нагадаємо, у вересні у Facebook заявили, що виявили низку платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей. Більшість постів не були напряму пов’язані з виборами у США. Вони фокусувалися на різноманітних соціальних та політичних темах: проблемах ЛГБТ-спільноти, расизмі, міграційній кризі, праві на носіння зброї тощо.
Washington Post наголошує, що саме Google має найбільший в світі бізнес з онлайн-реклами, а YouTube є найбільшим сайтом із відео.
«Викриття Google має велике значення, адже реклама, схоже, походить не від пов’язаної з Кремлем ферми тролів, яка купувала рекламу на Facebook. А це ознака того, що зусилля Росії щодо поширення дезінформації в інтернеті можуть виявитись значно ширшою проблемою, ніж компанії Кремнієвої долини дотепер вважали», - пише видання.
Згідно джерел газети, Google все ще розбирається, чи вся реклама купувалася із фейкових акаунтів, як у випадку Facebook, чи частину її придбали зі справдніх.
Компанія Google раніше заперечувала існування проблеми російського втручання на своїх платформах. Минулого місяця прес-секретар Google Андреа Фавіль (Andrea Faville) заявила The Washington Post, що компанія «завжди стежить за зловживаннями або порушеннями нашої політики, і ми не бачили свідчень того, що цей тип рекламної кампанії був запущений на наших платформах».
Проте ІТ-корпорація все ж розпочала власне внутрішнє розслідування після того, як отримала відповідний запит від Конгресу США.
Як писав MediaSapiens, наприкінці вересня до Конгресу США для надання свідчень в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори 2016 року запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter.
Соцмережа Twitter заявила, що закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з виборами в США.
У свою чергу президент США Дональд Трамп назвав заяву Facebook про ймовірне втручання Росії в вибори президента США через рекламу в соцмережах містифікацією.