Google закриває програму First Click Free

Search Engine Land

Як пише The Wall Street Journal, таким чином компанія намагається налагодити стосунки з онлайн-виданнями та допомогти їм залучити більше платних підписників. «Google роками заохочувала медіакомпанії долучатися до програми First Click Free (FCF). Однак серед самих видавців вона сприймалась неоднозначно. Наприклад, медіакорпорація News Corp, які належть The Wall Street Journal, часто виступала із критикою програми та її політики щодо видавців. Закриття FCF обговорювалося між  генеральним директором Google Сундаром Пічаї та генеральним директором News Corp Робертом Томасом», - цитує SearchenginesLand.

При цьому медіа зможуть і надалі давати користувачам можливість «безкоштовного першого кліку» за власним бажанням, а відмова від FCF не приведе до зниження позицій сайту в результатах пошуку Google.

Раніше цього року газета The Wall Street Journal вийшла з програми FCF, що призвело до падіння трафіку видання на 45%. При цьому кількість платних підписок видання збільшилася в чотири рази.

Як писав MediaSapiens, минулого  місяця Google повідомила про оновлення програми First Click Free та створення нових інструментів для активації онлайн-платежів і таргетування потенційних підписників. Також в 2015 році компанія обмежила кількість матеріалів, які користувачі могли безкоштовно прочитати за допомогою FCF, з п’яти до трьох в день.

comments powered by Disqus