Google загрожує штраф через рішення Федеральної антимонопольної служби РФ

androidinsider.ru

Про це повідомляє «Російська служба BBC».

Нагадаємо, в лютому 2015 року російська компанія «Яндекс» подала до ФАС заяву, в якій вимагає перевірити порушення компанією Google антимонопольного законодавства. Представники «Яндекса»вважають, що Google диктує свої умови виробникам мобільних пристроїв на базі операційної системи Android.

Як повідомляє BBC, у вересні ФАС визнала Google винною в зловживанні домінуючим становищем на ринку встановлених додатків і наказала усунути порушення. Корпорації також загрожує штраф в розмірі 7% від обігу магазину додатків Google Play в Росії.

Відповідно до припису ФАС, Google повинна виключити з угод з виробниками мобільних пристроїв вимоги, що обмежують установку додатків інших розробників. В Google рішення ФАС назвали необґрунтованим і в середині грудня 2015 року оскаржили його в арбітражному суді Москви. Однак в березні суд відхилив позов міжнародної корпорації, визнавши рішення Федеральної антимонопольної служби законним.

На початку березня Ігор Артем'єв заявляв, що не виключає можливості укладення мирової угоди з Google. За його словами, для цього необхідно, щоб компанія визнала порушення закону про конкуренцію.

«Google веде себе агресивно, Google нікуди не звертається. Захищає свої законні права, що є нормальною процедурою. Ну, ми захищаємо інтереси наших компаній, інтереси конкуренції. Тому я вже не вірю в жодні компроміси», - заявив глава ФАС цього разу.

Пан Артем'єв уточнив, що відомство прийме рішення про суму штрафу Google після подачі компанією апеляції.

Нагадаємо, у лютому Міністерство зв’язку та масових комунікацій Росії розкритикувало внесений на розгляд Держдуми РФ законопроект, що прирівнює новинні агрегатори Google та «Яндекс» до ЗМІ.

comments powered by Disqus