Google презентувала нову версію Android під назвою «Пиріг»

Google
Оновлення наразі можна встановити на смартфони Pixel, Pixel 2 та Essential Phone, повідомляє The Verge.
 
А для інших Android-пристроїв воно стане доступним до кінця осені.

Серед нових можливостей  Android 9  – нова інформаційна панель Digital Wellbeing, яка показує, коли, як часто і на який проміжок часу юзер користувався різними додатками. Крім того, власник ґаджета з новою операційною системою зможе сам себе обмежувати в часі, який він вважає за потрібне витратити на певну програму. Після того, як він вичерпає ліміт, значок соцмережі ставатиме сірим, а програма припинить вмикатися. Для скасування обмеження юзеру потрібно буде перейти в налаштування та зняти ліміт.

Зображення: Google

У новій ОС Google також пропонує користувачу повністю вимикати отримання сповіщень. Юзер отримає пропозицію зробити це, якщо змахуватиме повідомлення, не взаємодіючи з ними. Також користувач зможе обрати певні додатки, сповіщення про які він тимчасово не хоче бачити: наприклад, робочі месенджери на час відпусткти.

Google за прикладом Apple ввела можливості управління системою за допомогою жестової навігації. Відтепер на екрані ґаджета буде тільки одна кнопка «Додому», а  «Назад» з'являтиметься тільки в певних додатках і в разі потреби.

Android 9 також матиме редактор скріншотів, які більше не треба буде відкривати в іншому додатку. Зробити скріншот юзер зможе, просто утримуючи кнопку живлення. 

Фото: Vjeran Pavic, The Verge

Google обіцяє також покращити пошукові можливості в новій ОС: відтепер система зможе пропонувати користувачу той чи інший додаток у разі потреби, а скеровувати його до конкретної функції: наприклад, виклику таксі.  

Пропонована нині Android 9 Pie для Pixel включає не всі функції, які раніше анонсувала Google. Панель Digital Wellbeing досі перебуває в стані бета-версії: доступними стали лише деякі її функції. Google обіцяє, що численні нові можливості стануть доступними для користувачів восени.

Нагадаємо, в мобільних додатках платформи YouTube компанії Google вже з'явилисясповіщення, які нагадують глядачам про необхідність відволікатися від перегляду. Вони є частиною програми Google, націленої на концепцію «цифрового добробуту». У компанії вважають, що аби покращити свій «цифровий добробут», користувачам треба краще зрозуміти свої онлайн-звички та контролювати їх. Наприклад, лімітувати час, який вони проводять на різних сайтах.

Компанія Apple повідомляла, що в її новій операційній системі iOS 12 також буде панель для контролю часу, який користувач проводить в тому чи іншому додатку. Помічник редактора з технологій британської газети The Guardian Семюель Гібс уже протестував цю опцію, покликану сприяти усвідомленому перебуванню в онлайні, й дізнався що перевіряє айфон кожні 7 хвилин і чує «фантомні сповіщення».

 

comments powered by Disqus