Google подала апеляцію, аби не платити штраф у 2,4 млрд євро

WPMU Dev

Про це пише видання EUobserver.

Нагадаємо, у червні Єврокомісія визнала, що Google скоїла порушення антимонопольного законодавства ЄС, зловживаючи домінуючим становищем на ринку пошукових систем і наклала штраф на її материнську компанію Alphabet.

Сервіс Google Shopping формував видачу результатів пошуку товарів і послуг так, що комерційні партнери корпорації опинялися першими у списку. За це компанія мала впродовж 90 днів змінити те, як  алгоритм пошуку розміщує веб-сайти та сплатити штраф на 2,42 мільярда євро (2.7 мільярда доларів).

Як писав MediaSapiens, наразі Google також фігурує у двох інших антимонопольних розслідуваннях ЄС.  Одне з них стосується обмеження показу оголошень конкурентів на сайтах-партнерах AdSense for Search. Інше – того, що компанія вимагає від виробників смартфонів Android вставновлювати на пристрої за замовчуванням певні застосунки (браузер Chrome і Google Search).

Минулого року Федеральна антимонопольна служба РФ (ФАС) оштрафувала  Google за порушення законодавства про конкуренцію на 438 млн рублів (близько 6,7 млн доларів США).

Також у березні цього року Франція стягнула з компанії Google штраф за порушення «права на забуття».  Нещодавно антимонопольне розслідування проти Google  розпочала Туреччина.

В усіх справах компанія Google заперечує  свою вину.

comments powered by Disqus