ФСБ Росії погрожує Telegram штрафом за відмову надати дані

Фото: Dado Ruvic, Reuters / Scanpix / LETA

Про це повідомив засновник месенджера Павло Дуров, пише Meduza.

Підприємець опублікував копію протоколу про адміністративне правопорушення, складену ФСБ 14 вересня. З неї випливає, що ще 14 липня 2017 роки (через два тижні після внесення Telegram до реєстру розповсюджувачів інформації) ФСБ відправила запит про декодуванні і дала сервісу на його виконання п'ять днів. Електронний лист компанія Telegram отримала тільки 21 липня - за  два дні після закінчення терміну.

В результаті проти компанії Telegram, яка як юридична особа зареєстрована в Великій Британії, склали протокол за статтею 13.31 Кодеку про адміністративні порушення. Штраф за порушення цієї статті становить від 800 тисяч до мільйона російських рублів.

Павло Дуров заявив, що складені протоколи «неминуче призводять до судових процесів». У зв'язку з цим він таукож нагадав, що не має можливості навіть відвідати Росію, де живуть його батьки. «Але переживемо - глобус великий», - зазначив пан Дуров.

Листи з ФСБ Дуров опублікував незабаром після того, як стало відомо про порушення проти нього кримінальної справи в Ірані. Там підозрюють, що Telegram дозволяє спілкуватися терористам. Дуров у відповідь зауважив, що сервіс постійно блокує заборонений контент за запитами країни, але не видав їхній владі «ані байта особистих даних».

Нагадаємо, обов'язок надавати ФСБ інформацію для розшифровки повідомлень був введений влітку 2016 роки після прийняття пакета «антитерористичних» законів, запропонованих депутатом Іриною Яровою і сенатором Віктором Озеровим. Закони також зобов'язують компанії зберігати листування користувачів.

Telegram був зареєстрований в якості розповсюджувача інформації в Росії після того, як Роскомнагляд погрожував заблокувати сервіс. Павло Дуров вже тоді стверджував, що реєстрація потрібна для доступу ФСБ до особистої інформації користувачів. Проте в відомстві відповіли,  що просять просто дати реєстраційні дані.

Нагадаємо, у липні засновник Telegram Павло Дуров пообіцяв посилити боротьбу з каналами, що містять терористичний контент, після блокування сервісу в Індонезії 14 липня.

comments powered by Disqus