Французький підрозділ Google зобов’язали щодня сплачувати штраф за наявність лінків на «дифамаційні» статті

theguardian.com

Як повідомляє The Guardian, французька дочірня компанія Google зобов’язана сплачувати щоденний штраф на суму €1000, поки суперечливі посилання не будуть видалені по всьому світу.

Таке рішення було прийняте відповідно до контроверсійного «права на забуття». Згідно з рішенням Суду справедливості ЄС, прийнятим у травні цього року, користувачам інтернету треба забезпечити право видалення небажаної чи застарілої інформації про себе.

The Guardian пише, що паризький суд виніс рішення ще у вересні, але про нього мало повідомлялося в пресі за межами Франції. Видання також зазначає, що рішення є, по суті, першою спробою європейської інстанції поширити своє правосуддя на весь інтернет.

Датський юрист Дан Шефет (Dan Shefet) працює у Франції і був одним із тих, хто подав останній позов проти Google у Франції. За його словами, Паризький суд використав один аспект травневого рішення Суду справедливості ЄС, а саме: «діяльність оператора пошукової машини та її керівництва, розташованого у зацікавленій країні-члені (ЄС – примітка MS) є нерозривно пов’язаними».

За словами юриста, справжня роль цього рішення в тому, що тепер кожен індивід у будь-якій країні ЄС, який «постраждав» від дифамаційних лінків у Google, може домогтися судової заборони щодо свого локального підрозділу Google.

Шефет своє рішення подати до суду на пошуковик пояснює тим, що його фірма була об’єктом «дифамаційної кампанії», організованої за допомогою блогів та сайтів, які неможливо вистежити.

При цьому він упевнений, що видалення лінків із ресурсів, що закінчуються на «.fr» - недостатньо, аби вирішити проблему. Юрист пояснює, що їхня компанія – міжнародна і має клієнтів в іншиї країнах.

Нагадаємо, що відповідно до «права на забуття» Google розпочала видаляти пошукові результати у червні.

comments powered by Disqus