«Фейсбук» оштрафували на рекордні 5 млрд доларів

DW

У середу, 24 липня, федеральний регулятор США оштрафував компанію «Фейсбук» на п'ять мільярдів доларів через скандал із витоком особистих даних користувачів. При цьому від Марка Цукерберга особисто вимагають забезпечити недопущення нових таких порушень. Про це пише DW.

Повідомляється, що Федеральна торгова комісія (ФТК) США наклала штраф у розмірі 5 мільярдів доларів на глобальну компанію «Фейсбук» через скандал, пов’язаний із масштабним витоком даних користувачів. На сьогодні цей штраф є найбільшим, який федеральний регулятор США колись накладав на приватну технологічну компанію.

Також, відповідно до рішення регулятора, засновник компанії Марк Цукерберг має особисто підтвердити, що «Фейсбук» виконує всі вимоги стосовно конфіденційності даних, а у разі неправдивої звітності щодо цього до Цукерберга може бути застосована окрема адміністративна чи навіть кримінальна відповідальність.

У компанії «Фейсбук» поки ніяк не коментують цю ситуацію. Але там раніше повідомляли, що очікують накладення великого штрафу і вже відклали на його сплату три мільярди доларів.

DW також нагадав про скандал з Cambridge Analytica. Приводом для штрафу став скандал з приватною британською компанією Cambridge Analytica, яка несанкціоновано збирала дані 87 мільйонів користувачів соцмережі і далі передавала їх третім особам.

Підозрюють, що ці дані також передали ще й передвиборчому штабу Дональда Трампа, коил той був кандидатом у президенти США. Штаб міг використати дані для політичної реклами.

У 2018 році Марк Цукерберг в Конгресі США і Європарламенті визнав помилку і вибачився за витік даних.

Нагадаємо, раніше у Британії вирішили оштрафувати «Фейсбук» на $660 тисяч за витік даних юзерів Cambridge Analytica.

comments powered by Disqus