Facebook вперше видалила акаунти посадовців – військових М'янми

Фото: Adam Jones, flickr.com

Серед них – головнокомандувач війська Мінг Аун Хлаін, повідомляє ВВС.

Кілька днів тому місія комітету ООН з прав людини із вивчення ситуації у М'янмі опублікувала доповідь, де сказано, що дії місцевого уряду та армії мають ознаки геноциду проти народу рохінджа (мусульманська національна меншина в переважно буддистській М'янмі. – MS). ООН висловило обурення регулярними каральними операціями, які військові М'янми проводять у північних штатах країни.

Рохінджа в М'янмі переслідують вже декілька десятиліть, однак рік тому сталася ескалація ситуації. Бойовики «Армії спасіння рохінджа Аракана» здійснили напади на більш ніж 30 поліцейських постів і військову базу м'янманської армії. Після цього керівництво війська оголосило антитерористичну операцію, під час якої, за даними правозахисників, військові здійснювали вбивства мирних жителів, зґвалтування та інші злочини. За даними ООН, через конфлікт загинули близько десяти тисяч людей, а 700 тисяч рохінджа були змушені були втекти в Бангладеш. Уряд М'янми, проте, заявляє, що проводить операції проти повстанців виключно з міркувань національної безпеки.

Через кілька днів після публікації доповіді ООН керівництво Facebook повідомила, що видалила 18 особистих акаунтів військових М'янми та ще 52 сторінки. Їхня загальна аудиторія складала приблизно 12 мільйонів людей.

Нагадаємо, торік у розпалі етнічних чисток у М'янмі Facebook видаляла інформацію про жорстоку кампанію військовослужбовців М’янми, спрямовану проти національної меншини рохінджа. Модератори визначали контент груп протесту проти злочинів армії як екстремістський. За це соцмережу та її керівника Марка Цукерберга неодноразово критикували.

У нещодавньму інтерв'ю пан Цукерберг розповів, який вміст Facebook буде видалити з сайту. Він зазначив, що в таких країнах, як М'янма і Шрі-Ланка, розповсюдження мови ненависті може мати негайні наслідки. Проте засновник та гендиректор соцмережі також заявив, що соціальна мережа не буде автоматично видаляти пости із запереченням Голокосту.

comments powered by Disqus