Facebook призупинила співпрацю із канадською фірмою, яка могла вплинути на Brexit

AggregateIQ

У Facebook стверджують, що ця компанія могла некоректно використовувати дані підписників, пише ВВС.

Соцмережі відомо про зв'язки AggregateIQ із британською компанією Cambridge Analytica, яку звинувачують у некоректному використанні персональних даних мільйонів користувачів соцмережі й підозрюють у впливі на перебіг виборів президента США у 2016 році.

AIQ спросувала, що є частиною Cambridge Analytica або ж її материнської компанії SCL. Канадська фірма також заявила, що не займалася некоректним використанням даних з Facebook.

Відомо, що організатори кампанії за вихід Британії з ЄС (Vote Leave) заплатили AIQ 2,7 млн фунтів напередодні референдуму щодо членства у ЄС у червні 2016. Загалом AIQ отримала 3,5 млн фунтів від різних груп, що вели агітацію за Brexit.

Колишній волонтер, який брав участь у кампанії за Brexit, заявив, що Vote Leave заплатили 625 тисяч фунтів іншій фірмі, аби обійти ліміти на витрати під час кампанії, тоді як основна сума дісталася АIQ. Організатори кампанії за вихід Британії з ЄС заперечують будь-які порушення.

Інтернет-сторінка AIQ колись цитувала голову кампанії за вихід з ЄС Домініка Каммінгса, який говорив, що не має «жодних сумнівів, що Vote Leave завдячує значною частиною свого успіху роботі AggregateIQ». За його словами, кампанія не впоралася б без допомоги канадської фірми. ВВС зазначає, що згодом цю цитату з сайту видалили.

У листопаді минулого року британська виборча комісія поновила розслідування витрат Vote Leave під час підготовки до референду.

«На тлі останніх повідомлень щодо того, що AggregateIQ може бути афільована із SCL і могла в результаті цього некоректно отримувати дані користувачів FB, ми додали їх до списку компаній, із якими припиняємо співпрацю на час розслідування», - заявив речник Facebook.

Внутрішнє розслідування соцмережі триває. Facebook заявила, що готова до співпраці із усіма слідчими і регуляторними органами.

«Aggregate IQ ніколи не оперувала і не мала доступ до жодних даних або баз даних Facebook, у некоректному отриманні яких звинувачують Cambridge Analytica», - заявилі в канадській компанії. 

Фірма також заперечила, що колись їхнім співробітником був Кріс Вайлі, який першим розповів про діяльність Cambridge Analytica.

Нагадаємо, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська  компанія Cambridge Analytica збирала для виборчого штабу Дональда Трампа дані про 50 мільйонів профілів користувачів Facebook в США. Компанія нібито використовувала отримані дані для створення системи, яка б могла спрямовувати окремих американських виборців на персоналізовану політичну рекламу. Facebook заявила, компанія порушила політику платформи. Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

22 березня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) вибачився за витік даних до Cambridge Analytica та розповів, як вдосконалить роботу Facebook, аби подібне не повторилося.

Наприкінці березня Федеральна торговельна комісія США розпочала розслідування проти Facebook через викриття порушення умов конфіденційності персональних даних її користувачів. Днями стало відомо, що Марк Цукерберг дасть свідчення з цього приводу в Конгресі США 11 квітня.

Уряд Німеччини вимагав від Facebook пояснень щодо того, що сталося, а італійська прокуратура почала розслідування , чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні. Індія також підозрює, що певні сили могли впливати на їхні вибори через зібрані дані. Про початок урядового розслідування заявили також у Австралії, адже витік міг торкнутися 300 тисяч мешканців країни. Парламент Великої Британії підозрює, що Cambridge Analytica може бути причетною до спроб вплинути на референдум Brexit. 

4 квітня соцмережа Facebook заявила, що згідно її внутрішнього розслідування Cambridge Analytica могла отримати доступ до даних 87 мільйонів юзерів. Британська компанія заперечила це, заявивши, що мала дані лише 30 мільйонів користувачів.

Нещодавно стало відомо, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.

comments powered by Disqus