Facebook платитиме до 40 тисяч доларів за виявлення випадків зловживання даними

BetaNews

В рамках цієї програми Facebook винагороджуватиме тих людей, які змогли виявити випадки зловживання даними користувачів. Виплати за такі вразливості складатимуть від $ 500 до $ 40 тисяч, зважаючи на те, наскільки масштабне зловживання виявив учасник програми.

До цього в багатьох технокомпаніях існували програми з пошуку вразливостей силами сторонніх користувачів, наприклад Vulnerability Reward Program в Google чи Facebook Bug Bounty program. Але це перша програма, націлена на зловживання даними користувачів.

«Програма охоплюватиме обидві півкулі і допоможе нам виявляти такі випадки, як інцидент з Cambridge Analytica, аби ми могли дізнатися про це і вжити заходів», - розповів директор з безпеки Facebook Алекс Стамос (Alex Stamos).

Соцмережа залишає за собою право заблокувати додатки, які порушують правила Facebook щодо конфіденційності, подати на порушників до суду  або ж провести зовнішній аудит компанії, що продає або купує дані.

Щоб подати заявку на Data Abuse Bounty Program, потрібно надіслати звіт з доведеним зловживанням, про яке Facebook не знала раніше, і яке зачпило дані як мінімум 10 тис. Користувачів соцмережі. Поки що в програму не включена мережа Instagram, яка належить Facebook, але компанія планує з часом розширити нову програму.

Згідно з внутрішнім розслідуванням Facebook, компанія Cambridge Analytica могла отримати доступ до даних 87 мільйонів користувачів Facebook, а не 50 мільйонів, як повідомлялося раніше. При цьому сама компанія стверджує, що отримала дані лише 30 млн користувачів Facebook.

Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

comments powered by Disqus