Facebook надіслала документ на 500 сторінок у відповідь на запит американських сенаторів

The Verge

Тепер компанія надіслала двом комітетам Сенату документ на 500 сторінок з відповідями на їх письмовий запит, повідомляє The Verge. «Загалом документ складений так, що він проливає мало світла на події - як відповідь на багато питань компанія вказує на загальнодоступну інформацію, яку компанія публікувала раніше», - пише видання.  

Деякі пояснення від Facebook замість того, аби пояснити спірні моменти, навпаки вносять ще більшу плутанину. Наприклад, членів комітету цікавило як соцмережа таргетує людей за певними критеріями. У відповідь соцмережа пояснила, що не пропонує таргетування на основі «раси», а на «мультикультурній спорідненості». Facebook попросили пояснити існування так званих «тіньових профілів» для людей, які не зареєстровані у соцмережі. У відповідь компанія заявила, що не створює профілі для таких людей, але може показувати рекламні оголошення таким користувачам або ж заохотити їх зареєструватися у Facebook.

Під час свідчень у Конгресі Марка Цукерберга попросили назвати платформи, які можуть розглядатися як конкуренти Facebook, однак він не зміг дати відповідь. У надісланому документі як конкуренти Facebook вказуються Snapchat, YouTube, Twitter, Pinterest, Vimeo, однак жодна із запропонованих  мереж не може виступити повноцінним замінником для Facebook.

Компанія готувала ці відповіді два місяці, але за цей час виникло ще більше питань щодо її політики приватності та захисту даних користувачів. Нещодавно стало відомо про те, що Facebook зробила публічно доступними 14 мільйонів прихованих дописів користувачів.

MediaSapiens раніше публікував основні тези зі свідчення Марка Цукерберга в Конгресі США.

comments powered by Disqus