Єврокомісія пропонує ввести 3%-й податок для великих інтернет-компаній

Фото: Kevin White, pv-magazine.com

Про це повідомляє Fortune.

У довгостроковій перспективі Єврокомісія хоче реформувати правила податкового законодавства ЄС так, щоб компанії оподатковували свої прибутки по місцю розташування їх клієнтів та користувачів інтернет-платформ, а не за місцем розташування їх штаб-квартир.

Доки ці довгострокові зміни не будуть узгоджені на міжнародному рівні, орган запропонував тимчасовий податок на отримані компаніями прибутки в ЄС у 3%. Ця міра викликана «певними типами діяльності в інтернеті, які не потрапляють в сферу існуючої податкової систему». Це зокрема продаж рекламного простору в інтернеті, надання в користування платформ, що сполучають користувачів та постачальників послуг і товарів (ймовірно маються на увазі майданчики на кшталт Airbnb та Amazon) та продаж даних, наданих користувачами.

Пропонований новий податок стосуватиметься компаній з річним світовим оборотом більше 750 млн євро, чий сукупний оподатковуваний дохід у розмірі 50 млн євро виробляється в ЄС.

Чиновники підрахували, що під дію податку підпадуть понад 100 компаній, які, за їх оцінками, приноситимуть близько 5 мільярдів євро податку на рік.

«Цифрова економіка – це великі можливості для Європи, і Європа – величезне джерело доходів для цифрових фірм, – заявив єврокомісар з питань оподаткування П’єр Московісі (Pierre Moscovici). – Але наші доінтернетівські правила правила не дозволяють нашим державам-членам збирати податок з цифрових компаній, що працюють в Європі, але не мають фізичної присутності тут. Ось чому ми виступаємо за просування нових законодавчих норм, а також за тимчасовий податок на цифрову діяльність».

Для набуття чинності цю пропозицію мають схвалити всі держави-члени ЄС.

Нагадаємо, ЗМІ повідомляли, що американська корпорація Alphabet Inc. (Google) у 2016 році переказала на рахунок офшорної фірми 15,9 млрд євро, щоб уникнути сплати податків.

Торік улітку стало відомо, що Google виплатить Італії 306 млн євро через ухилення від сплати податків. Податкова поліція країни заявила, що за період з 2009 до 2013 року Google заробила в країні 1 млрд євро й аплатила податки на них не в повному розмірі. 

У 2016 році Google пішла на схожу угоду з урядом Великобританії. Тоді компанія погодилася виплатити 185 млн доларів для погашення податкової заборгованість за період 2006-2011 рр.

Google також звинувачували у використанні фінансової схеми «голландський сендвіч» для ухилення від сплати податків ще в 2015 році. Bloomberg тоді оцінив обсяг зекономлених за допомогою «голландського сендвіча» коштів у 2015 році в 3,6 млрд. доларів, а в 2016-му році – в 15,9 млрд євро.

А в оприлюднених офшорних документах «Райські папери» знайшли схему Apple з ухилення від податків. Згідно них, компанія  створила дочірні підприємства, які є податковими резидентами острова Джерсі. Таким чином компанія утримувала 252 млрд доларів у зоні з надзвичайно низькими податками.

comments powered by Disqus