Естонські IT-спеціалісти допоможуть Україні у створенні електронного врядування

lootusekula.ee

За словами Павла Шеремети, Україні потрібно прискорити перехід до електронного врядування, оскільки це сприятиме відкритості та прозорості влади.

 

Тініс Пальтс запевнив українського міністра, що естонські IT-експерти допоможуть українським колегам і нададуть необхідні консультації.

 

«Наші спеціалісти допомогли свого часу Грузії та іншим країнам. Тепер можемо допомогти побудувати відповідну систему і в Україні», – сказав він.

 

За словами естонця, Україна в питанні сервісів електронного врядування є «чистим аркушем», а отже має більш сприятливу позицію, ніж Західна Європа (де нову систему будували за допомогою старих платформ).

 

Як пише ain.uа, Естонія (нарівні із Сингапуром) вважажається однією з найбільш успішних країн світу у сфері електронних адмінпослуг. Близько 93% населення країни мають спеціальну ID-карту, що є заміною таких основних документів, як паспорт чи водійські права.

За допомогою цієї карти громадяни Естонії можуть голосувати на виборах не виходячи з дому, а також реєструвати бізнес за півгодини. Близько 95% податкових декларацій країни подаються в електронному вигляді. Майже на всій території Естонії діє 4G-інтернет.

 

comments powered by Disqus