Disney показала роботів, які зможуть замінити каскадерів

techcrunch.com

Про це повідомило видання Tech Crunch. Очікується, що згодом подібні системи зможуть замінити каскадерів на зйомках кінофільмів.

Дроїдів винайшли в відділі інженерних досліджень та розвитку компанії Disney, який було створено десять років тому для вивчення можливостей віртуальної реальності, робототехніки та інших нових технологій.

Що вміють Stickman і Stuntronics?

Перша машина, створена Disney, отримала назву Stickman, друга – Stuntronics. Обидва вони мають подібну до людини форму: дві «ноги», які згинаються в «колінах» і дві «руки», які повертаються в «плечах».

Stickman, якого вперше показали світові в травні, вміє робити сальто назад та інші трюки й здатний контролювати свій рух.

Новіша версія робота отримала назву Stuntronics. Ця машина є автономною, має вбудовані акселерометр, гіроскоп та численні лазери. 

Stuntronics може триматися за трос і виконувати різноманітні трюки в повітрі. Своє приземлення робот відстежує за допомогою наявних у його системі датчиків. Він здатний контролювати в польоті свою позу, траекторію руху та центр мас. 

Stuntronics також може зімітувати в повітрі пози супергероїв.

Навіщо вони кінематографу?

У Disney заявили, що люди-каскадери впродовж тисячоліть розвивали своє мистецтво вражаючих трюків, проте зараз роботи стали більш мобільними і автономними. Очікується, що роботи зможуть продемонструвати агресивніше маневрування й не потрібно буде піддавати ризику живих людей. 

Також роботи,  вочевидь, будуть розважати відвідувачів парків Disneyland. Проте коли це станеться – наразі невідомо.

Нагадаємо, MediaSapiens розповідав про п’ять технологічних тенденцій, що змінюють медіа, зокрема й застосування роботів і штучного інтелекту.

comments powered by Disqus